Genel

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne Turpak’dan Son Teknoloji Çözümler

Eskişehir, medeniyetlere başkentlik yapmış bir dünya şehridir.

Çok eski bir yerleşim merkezidir. Bölgenin ilk yerleşme noktası şimdiki yerin 6 km kuzeyindeki Dorylaion’dur.

Tarihinin çok eski olmasından dolayı da Eskişehir adı verilmiştir

Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Eskişehir de yerel yönetim başarılarının arkasında yoğun teknoloji kullanımı yatıyor. Yenilikçi yerel yönetim anlayışına sahip Eskişehir Büyükşehir Belediyesi inovasyon yaratan teknolojileri vatandaşlarının hizmetine sunarak yaşanılabilir alanları arttırmayı hedefliyor.

100’den fazla araç ve ekipman filosuyla Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, akaryakıt istasyonunu revizede ederek aynı zamanda yeni nesil TURPAK taşıt tanıma sistemleriyle akaryakıt ikmallerini ve maliyetlerini mutlak kontrol altına aldı.

Akaryakıt sektörünün en çok tercih ettiği PumpOmat İstasyon Otomasyon çözümünü tercih eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü; doğal yapının ve yeşil alanların korunması ve arttırılmasında kullandığı 100’den fazla araç ve ekipmanın tüm yakıt ikmallerini güvenli, hatasız, ve doğru verilerle takip edilebiliyor.

Tasarımı ile zorlu çevre koşullarına uygun, uzun ömürlü ve güvenli Turpak otomasyon sistemlerini kullanmaya başlayan Eskişehir Büyükşehir belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü , akaryakıt tüketimlerinin tamamını anlık olarak izliyor.

Turpak, otomasyon çözümlerinde yatırım ve işletme maliyetleri çok daha düşük olan yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID teknolojileri kullandı.