Genel

MSC Medlog&Asyaport İle Turpak İş Birliği Artarak Devam Ediyor

Türkiye’de hizmet ihracatçıları arasında 1’inci sırada yeralan Asyaport Liman A.Ş ile Medlog Lojistik şirketlerinin büyüme başarısının arkasında teknolojiye yaptığı yatırımlar son derece önem teşkil ediyor.

Asyaport ve Medlog ülkemizde özellikle son yıllarda enerji tasarrufu alanında yaptığı yatırımlara ek olarak istihdam ve çevre alanlarındaki yatırımları ile öne çıkmaktadır.

Dünyada 70’ten fazla ülkede 6.000 üzerinde çekici, 9.000 üzerinde Treyler, 80 ’ten fazla Lokomotif ve 4.000 üzerinde vagon ile hizmet veren MSC ‘nin grup şirketi Medlog Lojistik Türkiye’de 12 ofis, 1353 çalışan, yaklaşık 800 çekici ile taşıma yapan en büyük firmaların başında geliyor.

7 yılı aşkın süredir Turpak otomasyon çözümlerini kullanan Medlog, yoğun operasyonel süreçlerinde ve zorlu koşullarda taşıt tanıma ile ikmal süreçlerini 24 saat kesintisiz olarak takip edebilmektedir.

Otomasyon sistemleri ; Kendisini Kanıtlamış ve Sınıfının En İyisi

Turpak, firmaların yakıt tüketimlerinin yönetimlerini yapabilmeleri için baştan sona çözümler sunmaktadır. Sistem, yakıt ikmallerini araç başına ve stok kayıtlarını anlık yaparak, yöneticilere yakıt giderlerini kontrol etme gücü vermektedir.

Turpak Yakıt Yönetim Teknolojileri Türkiye’de 6500 istasyonda ve yaklaşık 3 Milyon taşıtta sektörünün lider ürünü olarak 22 yılı aşkın süredir çalışmaktadır.

Türkiye’nin değişik noktalarındaki liman ve konteyner depolama alanlarında kullandığı yeni nesil kablosuz taşıt tanıma sistemi NANO RFID teknolojisiyle tüm araç makina parkının akaryakıt ikmal süreçlerini anlık olarak takip edebilmenin konforunu yaşayan Medlog Satınalma Müdürü Sn. Erkan Polat memnuniyetinin göstergesi olarak tüm sektöre Turpak otomasyon sistemlerini tavsiye ettiklerini belirtti.

Ayrıca Erkan Bey ile yaptığımız görüşmede ; zorlu operasyonel süreçlerinde TURPAK güvenli yakıt ikmal sistemlerinde hiç problem yaşamadıklarını belirterek, pandemi günlerinde periyodik bakımlarını aksatmayan TURPAK Saha ekiplerine de ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.

Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Aytaç Kaçtı Medlog’un akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağladıklarını belirtti ve Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin en önemli avantajlarını şu şekilde sıraladı;

• Taşıt bazında düzenli Akaryakıt İkmal ve tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller.

• Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir.

• Her akaryakıt alımında taşıtın kilometre bilgileri otomatik olarak okunur ve raporlanır. Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumunu engeller. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz.

• Tanımlı olmayan veya limiti biten taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser.

• Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiç bir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır.

• Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan ve ne zaman dolum yaptığı tespit edilir.