Genel

Turpak Otomasyon Sistemlerini kullanan TEKNİK BETON 9. Tesisini Balıkesir Kareli’de açarak sektördeki büyümesini devam ettiriyor.

Danışman Grup  iştiraklerinden olan ve 1998 yılından beri hazır beton sektöründe faliyet gösteren Teknik Beton 8. Tesisini Balıkesir’de faaliyete geçirdi.  6 yılı aşkın süredir Turpak güvenli yakıt ikmal sistemlerini kullanan Teknik Beton  filosundaki (transmikser,beton pompası,silobas) ve iş makinalarından oluşan  yaklaşık 200 araç,  ve 8 hazır beton  tesisinden  taşıt tanıma teknolojisi ile sorunsuz olarak güvenli yakıt ikmali yapıyor. Turpak Inhouse tesisler satış yöneticisi Cem Erdoğan Teknik Beton’un akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağladıklarını belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin  avantajlarını şu şekilde sıraladı;

•Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller.

•Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir.

•Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumu engellenir. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz.

•Kayıtlı olmayan ve yetkilendirilmeyen taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için ödediğiniz akaryakıt bedelinin taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz.

•Bütün bilgiler  tam otomatik olarak aktarılır. Hiç bir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır.

•Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan  ne zaman dolum yapıldığı tespit edilir.

•İstasyon, filo ve taşıt bazında günlük, haftalık, bölgesel, sürücü kısıtlama/limitlendirme yapılarak yakıt ikmalleri kontrol altına alınır.

•Turpak Tank otomasyonu tesislerdeki  tüm tankların anlık verileri, kullanımı kolay bir ana ekranda gösterilir.

•Stok yüksekliği ve hacmi, yükseklik yüzdesi  ve doluluk, su yüksekliği ve hacmi, tank ısısı, boş hacim, tank adı, yakıt tipi, ürün adı v.b. veriler topluca ekranda görüntülenir

•Yapılan dolumlar, hem gerçekleşen ısı açısından hem de 15 C kompanse edilmiş şekilde elektronik olarak kaydedilir. Sistem, kullanıcıyı doluma ait tüm detaylar ile bilgilendirir. Dolumlar veritabanında saklanıp, istendiğinde kontol amaçlı görüntülenebilir

•Tüm alarmlar (yüksek/düşük ısı veya yakıt, yüksek su, tehlikeli tüm durumlar v.b.) sistem tarafından algılanır ve kullanıcıya iletilir. Veriler sistemde elektronik olarak kaydedilir, geçmişe yönelik incelemeler ve raporlamalar yapılır.